- Більше 40 тисяч генів закодовано в геномі картоплі. Широке застосування віддаленої гібридизації із залученням диких і культурних диплоїдних видів, використання поліплоїдів і гаплоїдів останні десятиріччя стимулювало розвиток генетичних досліджень з картоплі.
- У лабораторії генетичних ресурсів розроблено теоретичні основи створення вихідного матеріалу на основі виділення та створення джерел та донорів з ефективним генетичним контролем окремих або декількох ознак та залучення їх у селекційну практику, розроблено і удосконалено способи та методи подолання міжвидової несумісності картоплі при гібридизації. Вивчаються батьківські форми з використанням кластерного аналізу та комбінаційної здатності, продовжується вивчення нових видів картоплі з подальшою ідентифікацією генів стійкості проти абіотичних та біотичних факторів. Створено багатовидові гібриди, які є донорами та джерелами однієї або комплексу ознак.
- Сформовано колекцію генофонду картоплі, що нараховує 3038 зразків. Найширше в колекції представлено комерційні сорти – 1210 зразків, в тому числі української селекції – 257. Крім цього, до складу колекції входять 754 зразки 65 диких видів картоплі і 173 зразки культурних видів, що дозволяє забезпечити селекційний процес вихідним матеріалом.