Image is not available
Фурдига Микола Миколайович

Заступник директора з наукової роботи
з питань селекції та насінництва

   Народився в смт. Бродецьке Козятинського району Вінницької області.
Після закінчення школи у 1998 році вступив на навчання у Верхівнянську філію Житомирського агротехнічного коледжу на відділення «Захист рослин», який закінчив у червні 2001 року, одержав диплом з відзнакою.
   У липні 2001 року вступив на агрономічний факультет Білоцерківського державного аграрного університету за спеціальністю «Агрономія», який закінчив в жовтні 2003 року, отримавши диплом з відзнакою про повну вищу освіту та здобув кваліфікацію вченого агронома.
  З жовтня 2003 по 2004 рік працював у САТ «БРОДЕЦЬКЕ» смт. Бродецьке, Козятинського району, Вінницької області на посаді агронома по захисту рослин.
   Протягом 2004–2006 рр. – аспірант Інституту картоплярства УААН.
Від 2006 року працює в Інституті картоплярства УААН, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до заступника директора по науковій роботі з питань селекції і насінництва.
   У 2010 році захистив кандидатську дисертацію на тему: „ Селекційно-генетичний потенціал складних міжвидових гібридів картоплі” та отримав науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук.
Координує роботу по створенню селекційно цінного вихідного матеріалу на основі залучення співродичів культурних сортів – диких і культурних видів картоплі. Микола Миколайович виділив та створив зразки з кольоровим забарвленням м’якоті бульб.
   Він є куратором генофонду картоплі України (біля 3000 зразків) і виконує дослідження за завданням Національного центру генетичних ресурсів України, а також є представником України в Європейських корпоративних програмах по генетичних ресурсах картоплі „Europen Cooperative Programe from Plant Geneti Resocerces”.
   З осені 2012 року – завідувач лабораторії селекції. З 2015 року – одночасно і заступник директора по науковій роботі з питань селекції і насінництва.
   Має 12 свідоцтв на реєстрацію цінних зразків генофонду картоплі України та 2 – реєстрованих ознакових колекцій. Автор сортів картоплі з кольоровим забарвленням м’якуша: синьо-фіолетового - Солоха та червоного – Хортиця. Співавтор понад 10 сортів картоплі. Ним опубліковано понад 100 наукових праць.

Slider